2019 Yılında En Çok Kazanan YouTuberlar

en-cok-kazanan-youtuberlar

İnternetin, geleneksel TV ve radyo yayınlarını geride bırakmasıyla birlikte gün geçtikçe yeni yayıncılarla karşılaşıyoruz. Sayısı her geçen gün artan bu yayıncıların arasında ise 2019 yılında en çok gelir elde eden yayıncılar da Forbes tarafından açıklandı. İşte, karşınızda 2019 yılında en çok kazanan YouTuberlar!

İlginizi Çekebilir: Öldükten Sonra Sosyal Medya Hesaplarımıza Ne Olacak?

2019 Yılında En Çok Kazanan YouTuberlar!

Bildiğiniz gibi YouTube, Twitch, Mixer gibi platformlar üzerinden yayın yapan ünlü yayıncıların çok ciddi miktarlarda paralar kazandığını artık hepimiz çok iyi biliyoruz. Hatta 1 Haziran 2018 ile 1 Haziran 2019 arasında YouTube’un en çok izlenen 10 yayıncısının elde ettiği gelir toplamının 126 milyar dolar olduğu belirtiliyor ki bu da kişi başına ortalama 13 milyon dolar demek.

Forbes YouTube tarafından açıklanan listeye göre bu yıl en çok kazananlar arasında yalnızca oyun yayıncılarını değil, makyaj uzmanlarını ve çocuk yıldızları görmek de mümkün. Hatta listenin ilk sırasındaki isim de bir çocuk. Ancak, Forbes bu listesini hazırlarken sadece yayın platformunda gelen paraları değil, reklam gelirlerini ve sponsorlu içerikleri de hesaba kattığını belirtelim. Tabi, bu gelirlerin YouTube sayesinde elde edildiğini de belirtmekte fayda var.

Ryan Kaji

Bildiğiniz üzere listesinin zirvesinde yer alan Ryan Kaji henüz 8 yaşında. Kanalında oyuncak inceleme videoları yayınlayan Kaji’nin 23 milyon abonesi bulunuyor ve Kaji’nin bu başarısı adına oyuncular üretilmesine, hatta bir video oyunu geliştirilmesine yol açtı. Race with Ryan isimli oyun geride bıraktığımız Kasım ayında PC, PS4, Xbox One ve Switch için yayınlamıştı. Paylaşılan verilere göre Kaji’nin geliri 35 milyon doların üzerinde.

Listenin hemen ikinci sırasında ise Dude Perfect adlı YouTube kanalı bizleri karşılıyor. YouTube üzerinde spor eğlence grubu olarak içerikler üreten Dude Perfect’i ise henüz 5 yaşında olan Anastasia Radzinskaya takip ediyor. 5 yaşındaki YouTuber’ın ise yıllık 18 milyon dolar kazandığını da belirtelim.

Listenin geri kalanına baktığımızda ise bizleri Preston, PewDiePie, DanTDM ve VanossGaming gibi oyuncuları yakından ilgilendiren isimler karşılıyor.  Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2019 yılında en çok kazan YouTuberlar listesi ile baş başa bırakalım.

Ryan Kaji

Dude Perfect

Anastasia Radzinskaya

Rhett and Link

Jeffree Star

Preston

PewDiePie 

Markiplier

DanTDM

VanossGaming

2019 Yılının En Çok Okunan Wikipedia Makaleleri

Daha Fazlası Editör

Yeni iOS Yeni Özellikleriyle Geliyor

Apple, 3 – 7 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği WWDC 2019 (Dünya Geliştiriciler...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir