AMD, Radeon RX 5500 XT Ekran Kartını Tanıttı!

AMD, bir süredir gündemde olan Radeon RX 5500 XT ekran kartını tanıttı. Peki, AMD Radeon RX 5500 XT özellikleri ile bizlere neler sunuyor? Gelin yakından bakalım.

İlginizi Çekebilir: RX 5600 XT Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir!

Radeon RX 5500 XT Özellikleri

AMD yeni ekran kartı Radeon RX 5500 XT‘yi sonunda resmi olarak duyurdu. Yeni ekran kartı ile beraber özellikle Full HD çözünürlüğü hedefleyen AMD, bu amaç doğrultusunda bu segmentin güçlü bir üyesini daha Radeon RX 5500 ailesine dahil etmiş oldu.

AMD’nin yeni ekran kartının özelliklerine yakından baktığımızda ise bizleri 7nm mimarisine sahip olan 4 GB ve 8 GB GDDR6’lı iki farklı versiyon karşılıyor. Bunun yanı sıra 1408 akış işlemcisinden güç alan ekran kartının 5.2 TGLOPS güç ürettiği de firma tarafından açıklandı.

Taban frekansıyla 1717 MHz üreten yeni nesil ekran kartı, Boost frekans ileyse 1845 MHz’e kadar frekans yükseltebiliyor. Bunun dışında, 128-bit bellek versiyonuna sahip olan AMD’nin yeni ekran kartının aynı zamanda 22 işlem ünitesine ev sahipliği yaptığını da görmekteyiz.

Radeon RX 5500 XT’nin Oyun Performansı Nasıl?

AMD tarafından söylenenlere göre RX 5500 XT son dönemlerde piyasaya çıkan AAA oyunlar için oldukça uygun bir yapıda tasarlanmış bir ekran kartı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapısı sayesinde yeni nesil oyunlarda 1080p çözünürlükte 9 fps’nin üzerinde performans üreteceği açıklanan ekran kartı, aynı zamanda e spor oyunlarına da uygun yapıda tasarlandığını da belirtmekte yarar var.

Radeon RX 5500 XT Fiyatı

Sahip olduğu teknik özellikler ile ön plana çıkan AMD Radeon RX 5500 XT fiyatı ile ilgili henüz bir iddia paylaşılmadı. Ancak, AMD’nin yakın zaman içerisinde yeni nesil ekran kartının fiyatını açıklaması belirtiliyor.

Xbox Series X Özellikleri Ve Çıkış Tarihi!

Daha Fazlası Editör

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Merkezsiz bir para birimi olan Bitcoin, sanal ortamda kullanılan kripto para olarak...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir