Android 10 Güncellemesi Alacak Xiaomi Modelleri!

Android 10 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri

Geride bıraktığımız hafta MIUI 11 güncellemelerini dağıtan Xiaomi, yeni güncellemelerini de yayınlamaya devam ediyor. Bu doğrultuda yaşanan gelişmeler sonrası Android 10 alacak Xiaomi modelleri netlik kazandı. Peki, hangi Xiaomi telefonlar Android 10 güncellemesini alacak? İşte karşınızda Android 10 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri!

İlginizi Çekebilir: Yapay Zekada Yeni Dönem! Samsung NEON Geliyor

Android 10 Güncellemesi Alacak Xiaomi Modelleri

Bildiğiniz üzere Xiaomi, geçtiğimiz hafta Mi  ve Mi 9T Pro modelleri için MIUI 11 güncellemesi ile birlikte Android 10 güncellemesi de yayınlamıştı. Geçtiğimiz günlerde de Mi 9T için Çin’de yayınlanmaya başlanan güncellemenin ardından hangi modellerin güncelleme alacağı da kesinleşti.

Rakiplerine kıyasla yeni Android güncellemesini hızla yayınlamaya başlayan Xiaomi için işlerin yolunda olduğunu söyleyebiliriz. Yeni Android güncellemesi ve MIUI 11 arayüzü ile beraber kullanıcılara yeni özellikler sunacak olan Xiaomi, aynı zamanda yeni güncellemeyi fiyat ve performans odaklı telefonu Pocophone F1 için de yayınlayacak.

Bunun haricinde Pocophone F1 ile beraber güncellemeyi ilk etapta alacak olan diğer Xiaomi modelleri ise şöyle sıralanıyor:

  • Xiaomi Mi MIS 2S
  • Xiaomi Mi MIX 3 
  • Xiaomi Mi 8 
  • Xiapmi Mi 8 Pro
  • Xiaomi Mİ 8 Explorer Edition 

Hemen yukarıda yer alan cihazların yakın zaman içerisinde yeni Android 10 güncellemesini alacağını belirtmekte yarar var. Tabi, Xiaomi cephesinde Android 10 güncellemesi alacak modellerin sadece bunlarla sınırlı değil. Söz konusu bu modellere ek olarak Redmi Note 7 ve Note 8 ailesinin de kısa süre içerisinde büyük Android güncellemesini alacağını belirtelim.

Yakın zaman içerisinde Xiaomi telefonlar için yayınlanması beklenen güncellemenin boyutu ise yaklaşık olarak 2.3 GB olması bekleniyor. Fakat, bu değerin cihazlara göre ufak değişiklikler gösterebilir.

Android 10 ile birlikte gelecek olan en büyük özelliklerden birisi, karanlık modun daha stabil bir hale getirilecek olması. Yeni Android sürümü ile beraber daha iyi bir pil  yönetiminin kullanıcılara sunulması bekleniyor. Ayrıca yeni arayüz güncellemesi ile batarya kullanımının düşeceği de ön görülüyor.

Android Q Güncellemesi Alacak Telefonlar

Daha Fazlası Editör

Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Silahlı Drone

Güvenlik güçlerinin kullanıma sunulan milli ürünlere silahlı drone Songar ile bir yeni...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir