Apple Iphone Sahiplerine 25 Dolar Ödeyecek

Eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple şirketi, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşterilerine talep etmeleri halinde 25 dolar ödemede bulunacak.

Apple şirketi 2017 yılında, eski model cihazlarında “beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek” gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti, bunun üzerine bazı cihaz sahipleri tarafından şirket dava edildi. Şirket, tüketici avukatları ile varılan anlaşma sonucunda sorumlu olduğunu kabul etti. Apple şirketi, hatasını kabul etmesi sonucunda batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirim yapma kararı aldı. Ancak, birçok cihaz sahibi bu süreçte mağdur olduklarını ve yeni telefon almak durumunda kaldıklarına belirterek tüketici avukatlarına başvurdu.

California merkezli şirket, bu konuda hata yapmış olduğunu kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapacağını bildirdi.

AA’nın haberine göre; Apple şirketi, anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefona sahip müşteriler talep etmeleri durumunda şirketten 25 dolar iade alabilecek.

Daha Fazlası İlayda İbiş

Sony’den Trump İçeren PlayStation 5 Açıklaması

ABD ve Çin arasında Donald Trump’ın söylemleri ve yaptırımları sonucu alevlenen ticaret...
Devamını Oku

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir