Apple Yılda İki Farklı iPhone Etkinliği Düzenleyebilir!

Apple iPhone etkinliği

Son paylaşılan raporlara göre Apple’ın yılda iki farklı iPhone etkinliği düzenleyeceği ileri sürüldü. Bu etkinlikler ile beraber Apple, aynı zamanda düşen satış rakamlarını da yükseltmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilir: Galaxy Note 10 Lite Özellikleri Nasıl Olacak?

Apple Yılda İki Farklı iPhone Etkinliği Düzenleyebilir!

Bugün, CNBC‘den gelen bir raporda, yapılan çeşitli analizler sonrası Apple’ın 2021 için lansman stratejini baştan aşağıya değiştireceği ileri sürüldü.

Bildiğiniz gibi günümüzde birçok akıllı telefon üreticisi neredeyse her ay yeni bir model ile karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon üreticilerinden sadece Apple yılda bir cihaz ile karşımıza çıkıyor. Ancak, analiz uzmanları yakın zaman içerisinde bu geleneğin bozulacağını ön görüyor.

Yayınlanan raporlara baktığımızda, sonbahar döneminde yeni iPhone modellerini tanıtan Apple takip eden dördüncü çeyrekte de büyük satışlar yaparak yılı kapatıyor. Fakat, geriye kalan üç çeyreklik dilimde iPhone satışları inişli çıkışlı devam ediyor ve bir ürün hareketliliği olmadığı için müşterilerinde ilgisi kayboluyor.

iPhone etkinliği

Daha önceden yapmış olduğu analizlerle tanınan JP Morgan , yayınlanmış olduğu son raporda 2021 yılından itibaren Apple’ın yılda iki iPhone lansmanı stratejisini izleyeceğini tahmin ettiklerinin altını özellikle çiziyor. Yıl içerisinde düzenlenecek olan lansmanlar ile beraber akıllı telefon kullanıcıları ile arayı sıkı tutmayı hedefleyen Apple, böylelikle etkinlikleri takip eden iki çeyrek dönemde satışlarını yükseltmeyi planlıyor.

Bildiğiniz gibi Apple normalde sonbahar ayında iPhone etkinliği ilkbaharda ise iPad etkinliği gerçekleştiriyor.  Yaz ayında ise WWDC geliştirici konferansında yeni iOS sürümünü tanıtan Apple, bu etkinlikte ise yeni iPhone modellerinin sinyalini veriyor.

Ancak, son raporlara göre Apple’ın ilkbahar veya yaz ayında düzenlenen etkinliklerden birine sabit olarak iPhone lansmanını yerleştireceği tahmin ediliyor. Tabii, bu konu hakkında şimdilik Apple cephesinden herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var.

Peki, sizce Apple bu değişiklik ile birlikte düşen satış rakamlarını yükseltebilir mi? Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere aktarabilirsiniz.

iPhone Slide Pro Konsepti Ortalığı Karıştırdı!

Daha Fazlası Editör

GTA Online Kumarhane Güncellemesi Türkiye’de Yasaklanabilir

Halen birçok insan tarafından ilgiyle oynanan GTA Online’a bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir