Apple’ın Patent Halindeki İlginç Ürünü

Apple’ın aldığı patentler artık oldukça merak edilir hale geldi. Yaptığı başvurular dahi olay olan ve oldukça konuşulan şirketin yeni bir patenti ortaya çıktı. Giyilebilir teknoloji sektörüne patentler ile göz kırpan teknoloji devi yeni ilginç ürününü iPhone 12 ile güzel uyum sağlayacak bir aksesuar olarak konumlandırabiliriz. Apple akıllı yüzük patenti ile karşımızda duruyor.

Apple akıllı yüzük patenti oldukça ilginç duruyor Apple’ın akıllı yüzüğü mükemmel bir iPhone 12 aksesuarı olabilir. Şirket giyilebilir teknolojilere ilgisini akıllı yüzük patenti ile bir kez daha gösteriyor. Apple Watch benzeri kullanım özellikleri sunabileceği düşünülen genişletilebilir tasarıma sahip akıllı yüzük, oldukça ilginç duruyor. AppleInsider’da paylaşılan akıllı yüzük patentine göre, “Genişletilebilir Yüzük Ürünü” olarak adlandırılan cihaz farklı bir tasarıma sahip olacak. Tasarımsal açıdan baktığımız zaman karşımıza akordeon gibi istediğimiz gibi boyutlandırabileceğimiz bir yüzük çıkıyor. Garip olduğu kadar ilgi çekici duran bu akıllı yüzük, boyutunun ayarlanabilir olmasıyla dikkat çekiyor.

Amazon’un akıllı yüzüğü Echo Loop gibi ama biraz daha farklı bir tasarıma sahip olacağı tahmin edilen bu yüzüğün, parmağınızda komutlar ile çalışabilecek bir aksesuar olduğu düşünülüyor. Düşünülüyor diyoruz çünkü her patent gerçek bir ürüne dönüşmeyebiliyor. Ürünün detaylarında görüldüğü kadarıyla belirli iOS cihazlarıyla etkileşime girebileceği ortaya çıkıyor. Bununda 2020 yılının ortalarında tanıtılacak iPhone 12 için gelecekte iletişim kurabileceği anlamına geliyor olabilir. Dokunmayı hisseden sensörler ile uzayabilen tasarım, hareketli özellikleriyle farklı tasarım dinamiklerini içinde barındırıyor. Apple’ın patentinde de görüldüğü gibi yüzüğün üstünde konumlandırılmış düğmeler ürünün spor aktivitelerini izleyebileceğini düşündürüyor.

İlginizi çekebilir: Windows 7 Kullanım Oranı Şaşırtmaya Devam Ediyor

Daha Fazlası Editör

WATTSUGAR ’ın Size Sağladığı Kolaylığa İnanamayacaksınız!

Sahip olduğunuz neredeyse tüm Apple cihazları tek bir noktadan aynı anda şarj...
Devamını Oku

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir