Binlerce Disney Plus Hesabı Çalındı

Disney Plus hacklendi

Bilgisayar korsanları, yeni dijital yayın platformu olan Disney Plus’ın lansmanından bu yana geçen süre zarfınca binlerce hesap çaldı. Korsanlar tarafından çalınan Disney Plus hesapları ise çeşitli forumlar üzerinden satışa çıkarttığı da ortaya çıktı.

Korsanlar Binlerce Disney Plus Hesabını Çaldı!

Yaklaşık bir bir hafta kadar önce kullanıma sunulan dijital yayın akış platformu Disney Plus, bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı. Konuyla ilgili paylaşılan raporlara göre binlerce kullanıcının hesaplarını ele geçirdiklerini görmekteyiz.

Bunun dışında yine aynı haberde paylaşılan bilgilere göre çalınan hesapların hack forum sitelerinde ücretsiz olarak dağıtıldığı veya 3-11 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunulduğunun da altı özellikle çizildi.

Hatırlarsanız, dijital yayın platformu 12 Kasım tarihinde hizmete sunulmuştu. İlk etapta yalnızca Amerika, Kanada ve Hollanda’da kullanıma sunulmasına rağmen Disney Plus’ın ilk 24 saatinde 10 milyondan fazla abone sayısına ulaştığı da açıklanmıştı.

Yaşanılan bu saldırı sonrasında birçok kullanıcısı ise, bilgisayar korsanlarının hesaplarına eriştiğini, tüm cihazlardan çıkış yaptığını ve ardından hesabın e-posta adresini ve şifresini değiştirdiğini, hesabı etkin bir şekilde devraldığından şikayetçi oldu.

Şimdilik, konuyla ilgili yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, yakın zaman içerisinde dijital yayın platformunun sıkı güvenlik önlemleri alacağını tahmin etmekteyiz.

Peki, siz yaşanılan bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz. Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere aktarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Gizli Instagram Profili Nasıl Görüntülenir?

Daha Fazlası Editör

Wikipedia Türkiye’yi Mahkemeye Verdi

BBC tarafından yayımlanan habere göre Wikipedia’nın sahibi Wikimedia Vakfı, Türkiye’yi Avrupa İnsan...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir