Çiftlik Bank Kurucusu Mehmet Aydın’ın Konumu Bulundu İddiası

çiftlik_bank

Geçtiğimiz günlerde Mesut Uçar isimli bir Türk hacker tarafından Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın hakkında açıklama geldi. Türk hacker Mesut Uçar, Çiftlik Bank kurucusunun  telefonuna bağlanarak konumuna eriştiğini söylüyor.

Mehmet Aydın tarafından kurulan Çiftlik Bank adlı oluşum ülke gündemini uzun süre meşgul etmişti. Kurucu Mehmet Aydın ve yakın çevresi, vatandaşlardan topladıkları 1 milyar TL’den fazla paralar ile bir gece içinde kaçmışlardı. Olaydan sonra  binlerce insan büyük mağduriyetler yaşadı.

Çiftlik Bank’ın tek amacının dolandırıcılık olduğu ortaya çıktıktan hemen ardından Mehmet Aydın yurt dışına kaçtı. Tüm aramalara rağmen konumu hakkında söylentiler dışında gerçek bir delil bulunamadı. Şimdi ise bir Türk hacker, Aydın’ın telefonuna bağlandığını ve konumunu net olarak tespit ettiğini söylüyor.

İddiaların sahibi Mesut Uçar siber güvenlik alanında uzman bir hacker. Mehmet Aydın’ın  konumuna eriştiğini ve Brezilya’daki Sao Paulo kentinde göründüğünü iddia ediyor.

Hackera göre Aydın sadece Brezilya ve Uruguay arasında gidip gelmiş ve Kıbrıs ve Dubai’ye hiç gitmemiş. Hacker, Türkiye’den kaçan Aydın’ın doğrudan Sao Paulo kentine geldiğini ve Brezilya ile Uruguay arasında zaman zaman konum değiştirdiğini ifade ediyor.

Hackerın açıklamalarına göre Aydın, fotoğrafın ortasında bulunan  iki yüksek binada bulunuyor. Bu konumun açık adresi ise “Torre Jacarandá – Av. Marcos Penteado de Ulhoa Rodrigues” olarak geçiyor. Aydın’ın söylentilerdeki gibi Uruguay’da inşaat şirketi kurmadığını ve bu iki binadan oluşan iş merkezini yönettiği söyleniyor.

çiftlik_bank

Mesut Uçar elindeki verileri yetkililer ile paylaşabileceğini hem Mehmet Aydın’ın yakalanmasını hem de insanların yaşadıkları sıkıntılarının ve mağduriyetin giderilmesini istediğini ve tüm verileri yetkilerle paylaşmaya hazır olduğunu söylüyor. Interpool tarafından da aranan Aydın’ın bulunması Uçar’ın elindeki bilgilerle mümkün olacak gibi görünüyor.

Daha Fazlası İlayda İbiş

Ticaret Bakanlığından Elektroniğe Taksit Kolaylığı

Ticaret Bakanlığı’nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik ile yaptığı...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir