El Yıkama Hatırlatma Uygulaması Çıktı

el yıkama uygulaması
el yıkama uygulaması

El yıkamayı unutuyorum diyenler için işte yeni uygulama. Mobil cihazlar da kullanılacak olan el yıkama uygulaması geliştirildi. Uygulamanın kullanımıyla birlikte amaçlanan şey corona virüsün yayılmasını önlemek.

Virüsten korunmak için elleri sık sık yıkamak ve temiz tutmak yapılması gerekenlerin başında geliyor. Çünkü virüs el, ağız ve göz gibi yerlerden canlılar arasında geçiş sağlıyor. Bu nedenle kalabalık ortamlarda bulunmamaya özen göstermek, kalabalık ortamlarda bulunmak zorunda kaldıysak da sonrasında elleri temizlemek gerekiyor.

El yıkama uygulaması indirilebilir

Bir süredir virüsten korunmak için el yıkamanın ne kadar önemli olduğu en çok konuşulan konular arasında. Hem yazılı hem görsel medyada konu sürekli gündeme getirilerek, insanların bu konuda üst düzey önlem almaları gerektiği söyleniyor. Kişilerin hem kendisini hem de yakınlarını koruması için temizliğe önem vermesi son derece önemli.

En kolay yöntemlerden biri olan elleri bol sabun ve su ile yıkamak. Bunun için de bilgiler yayınlanıyor. El yıkama nasıl ve ne kadar süre olması gerektiği de önemle vurgulanıyor.

Bu nedenle App Store‘da yayınlanan Wash Your Hands! isimli uygulama, günün belli saatlerinde ve belli aralıklarında telefonunuza bildirim gönderiyor. Belirtilen süre içinde bildirimi ulaştıran uygulama, 20 saniye yıkama kuralını da hatırlatıyor. Ayrıca uygulama içine 20‘den geriye sayan bir sayaç da bulunuyor. Kullanıcıların bu sayacın zamanı saydığı süre boyunca elini yıkaması hedefleniyor.

el yıkama uygulaması

Bu uygulamanın sadece iPhone‘da kullanılabilir olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak Android cihazlar için de bazı uygulamalar Play Store üzerinde yayınlanmış durumda.

Öte yandan, el yıkama sırasında su israfının önüne de geçilmesi gerekiyor. 20 saniyelik, eli sabunlama aşamasında, suyun boşa akmaması gelecek için önem taşıyor.

İlginizi çekebilir: Windows 10 Insider ‘dan Şarj Ömrünüz İçin Güncelleme!

Daha Fazlası Editör

Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Yerli otomobil tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı. Buna göre uzunca bir süredir...
Devamını Oku

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir