En Çok Satan iPhone Modeli Belli Oldu

en çok satan iPhone modeli

2019 yılının son çeyreğinde en çok satan iPhone modeli belli oldu.  Yayınlanan son raporlara göre akıllı telefon kullanıcıları, genellikle fiyat etiketi düşük olan telefonlara yönelirken iPhone 11, liderlik koltuğunu kimseye bırakmadı.

En Çok Satan iPhone Modeli Açıklandı!

2019 yılının eylül ayında piyasaya sunulan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ABD’de satılan iPhone cihazlarının yüzde 69’luk kısmını oluşturdu. CIRP tarafından son yayınlanan veriler, iPhone 11 modelinin iki cihaz arasında daha popüler olduğuna işaret ediyor. 2019 yılında gerçekleşen iPhone satışlarının yüzde 39‘luk kısmına sahip olan iPhone 11‘in iPhone 11 Pro‘ya göre daha uygun bir fiyat etiketi, satış rakamlarını etki etmiş olabilir.

en çok satan iPhone modeli

Bunun yanı sıra yine aynı raporda 2019 yılında en çok satılan iPhone modeli ise 599 dolarlık fiyat etiketiyle ön plana çıkan iPhone XR oldu. Aynı zamanda CIRP tarafından yayınlanan veriler arasında, akıllı telefon kullanıcıları genellikle depolama alanı düşük iPhone cihazlarına yöneldiği ve yüksek kapasiteli seçenekler için ekstra para harcamak yerine 64 GB‘ık modelleri tercih ettiği de gözler önüne seriliyor.

iPhone satış rakamları

Bildiğiniz üzere Apple, yaptığı satışların geneliyle ilgili resmi verileri 28 Ocak tarihinde açıklayacak. Ancak teknoloji devi söz konusu raporunda iPhone satışları ile ilgili rakamları kullanıcılar ile paylaşmayacak. Bu nedenle CIRP gibi analiz şirketleri, Apple’ın iPhone modelleri üzerinden elde ettiği gelirleri hesaplamak için yeniden işe koyulacaklar.

Peki, siz en çok satan iPhone modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

Daha Fazlası Editör

YouTube Abone Sayısı Kısıtlaması Başladı

Hatırlarsanız, daha önceden Instagram köklü bir değişikliğe giderek fotoğraf ve videoların beğeni...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir