En İyi Torrent Siteleri – 2020

en iyi torrent siteleri

Peer to Peer (P2P) paylaşım sistemi olan torrent siteleri, internet dünyasının sıklıkla tercih edilen platformlarındandır. Ancak bu sitelerin çoğunun illegal bir şekilde faaliyet göstermesi kullanıcılara zor anlar yaşatır. Bu nedenle, çoğu torrent sitesi torrent dosyası bulundurmak yerine sadece arama hizmeti verdiğini iddia eder. Torrent sitelerinde önemli olan husus, indirilen dosyanın internette telif hakkı ihlal etmemesidir. Bu kural çerçevesinde, torrent siteleri rahatça kullanılabilir. Günümüzde torrentin ana temelini oluşturan P2P dosya paylaşımı barındıran ve kaliteli hizmet veren birçok siteler legal bir şekilde faaliyet gösterir. Bu bağlamda, biz de içeriğimizde en iyi torrent siteleri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

En İyi Torrent Siteleri – 2020

Trafik değerlerine göre tüm zamanların kaliteli torrent sitelerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

en iyi torrent siteleri 2020

Zamunda.net

Genellikle ülkemizde film indirmek için kullanılan Zamunda.net torrent sitesi, Bulgaristan merkezlidir. Türkiye’de birçok kişi tarafından tercih edilen site, Kickasstorrents’in kapatılmasından sonra büyük popülerlik kazanmıştır.

The Pirate Bay

En popüler torrent sitesi denince akla gelen ilk site şüphesiz ki, The Pirate Bay’dir. 2013 yılında kurulan site, yasal kısıtlamalar nedeniyle zaman zaman kapatılmaktadır. Ancak siteye kendi proxy ve VPN ayarları ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Torrentz2

En iyi torrent sitelerinden biri olarak bilinen Torrentz.eu sitesinin devamı niteliğindedir. Torrentz2, yukarıda saydığımız torrent sitelerinin aksine, bir arama motoru olarak faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda, diğer sitelerin torrent dosya sonuçlarını bu site yardımıyla görebilirsiniz.

Nyaa.sı

Özellikle en iyi torrent siteleri 2019 dendiğinde akla gelen Nyaa.sı, anime torrent sitesi olan Nyaa’nın devam sitesidir. Anime severler için geniş bir arşiv barındırmaktadır.

Toorgle

Google benzeri bir arama motoru özelliğine sahiptir. En iyi torrent arama motorları arasında yer alır. Torrentz2 benzeri bir site olan Toorgle, torrent sonuçlarını tarihlerine göre sıralar.

TorrentSeeke

100’den fazla torrent sitesinin sonuçlarını gösterir. Dile özgü kaynaklar, popüler torrent siteleri gibi birçok alternatifler sunmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan bir arayüze sahiptir.

1337X

Trafiğini İngiltere’den almaktadır. Özellikle son yılların bilindik torrent sitelerinden olan 1337X, son dönemlerin popüler olan içeriklerini gösterme özelliği ile büyük beğeni toplamaktadır.

en iyi torrent siteleri

 Limetorrents

Son dönemlerin güvenilir torrent siteleri arasında yer alan Limetorrents, aslında uzun yıllardır hizmet vermektedir. Film, oyun, dizi, müzik gibi birçok alternatif barındırır.

IsoHunt.to

En eski torrent sitelerinden biri olarak bilinmektedir ve yayın hayatına 2003 yılında başlamıştır. Daha önce birkaç kez kapatılsa da 2012 yılında yeniden faaliyetine devam etmiştir. Bu nedenle, IsoHunt sitesinin devamı niteliğinde IsoHunt.to olarak hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir: 2019 Yılının En Çok Okunan Wikipedia Makaleleri

Daha Fazlası Editör

Web Sayfası URL’indeki Tuhaf Karakterler Ne İşe Yarıyor?

Web Sayfası URL’indeki Bu  İşaretler Ne Anlama Gelmektedir? #, 1, 2, ?,...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir