İşte Karşınızda 2019 Yılının En İyi Video Çeken Telefonu

Mobil cihazların gelişmesiyle beraber büyük ve taşıması zor kameraları cebimize sığdırır hale geldik. Son zamanlarda yeni cihazlar arasındaki rekabet oldukça sert geçse de Apple’ın piyasadaki diğer rakiplerinden açık ara önde olduğunu görmekteyiz. Bu doğrultuda yılın en iyi video çeken telefon modeli iPhone 11 Pro oldu.

İlginizi Çekebilir: Samsung Android 10 Güncelleme Takvimi Açıklandı

En İyi Video Çeken Telefon : iPhone 11 Pro

iPhone 11 ailesi tanıtıldığı günden beri çeşitli kamera testleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Apple’ın kamerasıyla tabiri caizse devrim yarattığı iPhone 11 Pro modeli, şimdi de en iyi video çeken telefon modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz üzere Apple, ilk defa bir iPhone serisinde geniş açı, gece modu gibi öne çıkan kamera özelliklerine yer vermişti. Yapılan testlerde de görebileceğiniz gibi ilk defa bu özelliklere ev sahipliği yapan iPhone modellerinin yapılan testlerden oldukça iyi puanlar aldığını görmekteyiz.

Sergilemiş olduğu performans ile DxOMark listesinde de rakiplerini geride bırakan yeni iPhone modelleri, listenin en üst sırasında yer almayı başarmıştı.

iPhone 11 serisi

Bugün ise her yıl olduğu gibi en iyi video çeken telefonlar listesini güncelleyen bağımsız test laboratuvarı DxOMark, 31 farklı akıllı telefonu test ederek en iyi video çeken telefonu belirledi. Bu doğrultu da elde edilen verilere göre yılın en iyi video çeken telefonunun iPhone 11 Pro olduğunu görmekteyiz.

2019 yılının yayınlanan listesinde Xiaomi Mi 9 CC9 Pro Premium Edition modeliyle oldukça sıkı bir rekabete giren iPhone 11 Pro HDR kaydı ve mobil video ekosistemi ile listesinin en üst sırasında yer almayı başardı.

iPhone 11 Kamera Özellikleri İle Ön Plana Çıkıyor!

Bunun da bağımsız laboratuvar, en iyi zoom, en iyi ultra geniş kamera ve en iyi gece çekimine sahip telefon modelini de iPhone 11 Pro olarak açıkladı.

iPhone 11 ailesi ile beraber adından söz ettirmeyi başaran Apple, bildiğiniz gibi Eylül 2020’de tanıtılacak olan iPhone 12 modelleri için şimdiden geliştirmelere başladı. Hatta, son günlerde iPhone 12 modelleri ile ilgli bir takım sızıntılarda yapılmaya başlandı. Bakalım, Apple iPhone 11 serisi ile yakalamış olduğu başarıyı iPhone 12 modelleri ile beraber sürdürebilecek mi? Yaşayıp, göreceğiz…

iPhone 11 Pro ile Profesyonel Video Çekimleri Yapılabilir mi?

Daha Fazlası Editör

Huawei Harmony OS Bu Yıl Piyasaya Sunulmayacak

Bildiğini üzere Huawei bu yılın sonunda doğru Huawei Harmony OS ile çalışan...
Devamını Oku

1 Comment

  • iPhone selam iPhonenu çok seviyorum şu anda 4yıldır iPhone 5s kulanıyorum ve memnunum ama iPhone11 almak istiyorum çok pahalı değilde benim bütçem için pahalı olduğu için alamıyorum. 😔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir