Gizli Instagram Profili Nasıl Görüntülenir?

gizli Instagram profili görüntüleme

Bildiğiniz üzere Instagram kullanıcı gizliliği konusunda oldukça hassas davranıyor.  Hatta bunun için kullanıcılara Gizli Hesap seçeneğini de sunan Instagram, kullanıcıların uygulama içerisinde güvende hissetmesi için tabiri caizse ince eleyip sık dokuyor. Bu seçenek sayesinde kullanıcıların hesaplarını yalnızca takipçileri tarafından görüntülenmesine olanak sağlayan Instagram, bu seçenek ile özellikle stalker’ları üzüyor. Peki, Instagram gizli hesap nasıl görüntülenir? Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz Gizli Instagram Profili Görüntüleme konusuyla beraber gizli Instagram profilini nasıl görüntüleyebileceğinizin cevabını vereceğiz.

Gizli Instagram Profili Görüntüleme

Instagram için geliştirilen üçüncü parti uygulamaları sayesinde gizli Instagram profili görüntülemek mümkün. Ancak, rehber konumuza geçmeden önce bahsedeceğimiz uygulama bunun karşılığında mahremiyetimizi çiğniyor. Bu uyarıyı yaptıktan sonra dilerseniz, rehber konumuza giriş yapalım.

Bildiğiniz gibi, Instagram 500 milyonun üzerinden aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor. Hal böyle olunca da Instagram, üçüncü parti uygulamalar için çalışması oldukça verimli bir alan yaratıyor. Özellikle de stalker uygulamaları için. Yazımızın hemen başında da belirtiğimiz gibi Instagram’da gizli profil açabiliyorsunuz. Bu da sizi takip etmeyen kullanıcıların fotoğraflarınızı görüntüleyememesi anlamına geliyor. Ancak, bu amaç doğrultusunda geliştirilen bir üçüncü parti uygulaması olan Ghosty ile bahsettiğimiz gizli profilleri görüntülenebiliyorsunuz. Tabi, bunun karşılığında Ghosty sizin verilerinizi de topluyor.

Instagram gizli hesap görüntüleme

Instagram İçin Geliştirilen Stalker Uygulaması

Söz konusu uygulamaya erişim sağlamanız için ilk başta sizden Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi istiyor. Daha sonrasında ise uygulamayı kullanabilmek için de en az bir kişiyi davet etmeniz gerekiyor. Geliştirilen bu sistem ise uygulamayı kullanan kullanıcılarla çapını genişletiyor. Bu da her gizli Instagram profilinin görüntülenemeyeceği anlamına geliyor. Eğer, bir gizli hesabın profilini uygulama üzerinden görüntülemek istiyorsanız, o kişinin de daha önceden Ghosty uygulamasıba verilerini vermiş olması gerekiyor.

Bu sayede uygulama takip ettiğiniz herkesin verilerini kendi havuzuna topluyor ve görmek istediğiniz gizli profil de buradaysa size gösteriyor. Zaten, dikkat ederseniz uygulamanın Play Store sayfasında da her gizli profilin görüntülenemeyeceği de özellikle belirtiliyor.

Bunun yanı sıra uygulamanın 500 milyon Android kullanıcısı tarafından indirildiğini de görmekteyiz. Kullanıcıların verilerini tabiri caizse sömüren bu uygulamanın henüz Google ve Instagram tarafından fark edilmediğini de belirtelim. Ancak bu tarz bir sömürü sonrasında uygulamanın en kısa süre içerisinde Google Play Store üzerinden kaldırılabileceğini de tahmin etmekteyiz.

Son olarak, bahsi geçen uygulamayı bu link üzerinden kolay bir şekilde  Android cihazınıza indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Son Görülme Özelliği Kalktı Mı?

Daha Fazlası Editör

Batmaktan Kurtulan 5 Donanım Şirketi ve Kurtarıcı Ürünleri

Bir dönem batmanın eşiğinde olan fakat günümüzde dev bir marka haline gelmiş...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir