İşte Google’ın, Görsel Arama Sonuçları İçin Getirdiği Yeni Özelliği

Google görseller, günlük hayatımızda Google servisleri arasında en çok kullandıklarımızdan bir tanesidir. Google şirketi de oldukça fazla kullanılan bu servisi için yepyeni bir özellik getiriyor.

Bugün internete erişim sağlayan yüz milyonlarca ve hatta belki de milyarlarca insan birçok farklı Google servisini kullanıyor. Birçoğumuz gün içerisinde Gmail’i, YouTube’u ve Google Fotoğraflar’ı birçok kez kullanıyoruz. Ancak gün içerisinde Google’ın belki de en çok kullanmakta olduğumuz servisi arama hizmeti.

Bir bilgi, görsel, film, dizi ya da farklı bir şey ararken başvurmuş olduğumuz ilk kaynaklardan bir tanesi Google oluyor. Özellikle görsel ararken kullandığımız kaynaklardan bir tanesi Google görseller oluyor. Google da gün içerisinde birçok kişinin görsel aramak için kullandığı bu servisine yepyeni bir özellik daha ekliyor.

Arama devi, görseller sayfasında bir değişikliğe gidiyor. Google’ın görsel arama sonuçlarında ilk baktığınız zaman çok fazla detaya ulaşabildiğimiz söylenemez. Görseller sonuçlarında her görselin sol alt tarafında boyut yer alıyor ayrıca kaynak sayfanın başlığını ve URL adresini görüyoruz.

 

Google, bu hafta başlayarak masaüstü görsel arama sonuçlarında kaynak görselle ilgili daha çok bilgi içeren bir değişikliğe gidiyor. Şirket, görsellerin boyutlarının bulunduğu kısma kaynak görselin ne olduğuyla ilgili yeni ikonlar getirecek.

Görsellerin sol alt köşesinde belirecek olan yeni ikonlar; sizin bir video içeriğine mi, bir satış sayfasına mı yoksa tarif sayfasına mı yönlendirileceğinizi gösterecek. Yani alışveriş için yaptığınız bir aramada, etiket ikonu olan görsellere tıkladığımız zaman alışveriş sayfasına yönlendirilebileceksiniz. Tabii Google görsel boyutlarını da tamamen ortadan kaldırmıyor. Görselin üstüne tıkladığınızda görselin boyutu bilgisine ulaşabileceksiniz.

Daha Fazlası İlayda İbiş

Twitter Yenilikleri İle Tekrar Gündemde

Geçtiğimiz günlerde teknik bir sorundan dolayı dünya genelinde erişim sorunu yaşayan Twitter,...
Devamını Oku

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir