Karantinadayken Ekran Süreleri Bakın Nasıl Değişmiş

Ekram Süreleri

Corona virüsü sebebiyle son günlerde birçok kişi evden çıkmıyor. Bu evde geçirilen zamanların sonuçları da yavaş yavaş ekran süreleriyle ortaya çıkmaya başladı. Karantinadayken ekran süreleri neredeyse iki katına çıkmış durumda. Okulların tatil edilmesi, birçok kişinin evden çalışmaya başlaması ekran ile geçirilen süreyi arttırmış durumda.

Karantinadayken ekran süreleri ikiye katlandı

iPhone kullanıcısıysanız, her pazar telefonunuza haftalık olarak ekrana ne kadar baktığınızı gösteren bir veri gelir. Bu veriden hangi uygulamada ne kadar zaman geçirdiğinizi görebilirsiniz.

Benzer bir özellik Android telefonlarda bulunuyor olsa da Mart ayının başlarından beri evde daha fazla vakit geçiren akıllı telefon kullanıcıları Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden ekran süresindeki artışı paylaşıyor. Birçok kullanıcı ekrana baktığı sürenin yaklaşık iki kat arttığını söylerken, mobil uygulamalarda geçirilen vaktin de artış gösterdiği aktarılıyor.

Telefonların söz konusu özelliği ile veriler bir kişinin ekran kullanımının geçen haftaya göre yüzdelik olarak ne kadar artış gösterdiğini ya da azaldığını bildiriyor. Geçen haftadan beri yaşanan karantina günleri, telefon bağımlılığının da üst seviyeye çıkmasına neden olabilir. Zira sosyal medya hesaplarından ekran süresini paylaşan kişiler telefon kullanımlarının ikiye katlandığını aktarıyor ve bu sadece başlangıç.

Türkiye’den yapılan Twitter paylaşımlarına bakıldığında ise bazı kullanıcılar günlük ekran sürelerini 7 ile 12 saat aralığında olduğunu belirtiyor.

Google Play Store ve App Store üzerinden birçok uygulama indirilme rekoru yaşıyor. Bu süreçte mobil oyunların indirilme oranlarının oldukça arttığını söylemek de mümkün. İlerleyen günlerde ise bu rakamların daha da artması bekleniyor.

En çok indirilen App Store ve Google Play Store uygulamalarının başında, haber okuma uygulamaları, görüntülü konuşma uygulamaları ve içerik izleme platformlarının uygulamaları yer alıyor.

İşte şu an en çok indirilen mobil uygulamalar;

-Zoom
-TikTok
-News Break
-Google Classroom
-Hangouts Meet by Google
-Microsoft Teams
-Gmail
-Disney Plus
-Smartnews
-Netflix

İlginizi çekebilir: WATTSUGAR ’ın Size Sağladığı Kolaylığa İnanamayacaksınız!

Daha Fazlası Editör

Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Yerli otomobil tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı. Buna göre uzunca bir süredir...
Devamını Oku

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir