LG İki Fabrikasını Kapatıyor

LG, koronavirüs sebebiyle iki fabrikasını kapatma kararını açıkladı

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan LG, aldığı ani karar ile Güney Kore’de bulunan iki fabrikasını kapatma kararı aldığını açıkladı.
Korona virüsü olaylarından sonra Mobil Dünya Kongresi’nden çıkacağını bildiren ilk şirket olan LG, bu kez merkezinin bulunduğu Güney Kore’de ani bir karar ile iki fabrikasını birden kapatma kararı aldığını açıkladı. Geçici bir süre devam edecek olan bu kararın Samsung çalışanın korona virüsü taşıdığı ortaya çıktıktan hemen sonra alınması dikkat çekti. Güney Kore’nin Gumi kentindeki fabrikada çalışanında virüs tespit eden Samsung’un kısa süre de fabrikasını kapatması dikkat çekmişti. Benzer bir karar ise bu kez LG’den geldi; koronavirüsü ile ilgili hiçbir durum veya vaka ile karşılaşılmamasına rağmen önlem olarak LG’nin iki fabrikasını geçici olarak kapatması dikkat çekti.

Reuters’ta yer alan haber de LG’nin kapattığı fabrikalarda LG Innoteck adı altında iPhone’lar için kamera modülü üretiliyordu. Bu bilgiye göre iPhone 11 serisinde bulunan kamera modüllerinin bir bölümü LG’nin kapatmış olduğu fabrikalarından çıkış yaptı.

Eğer olaylara bu açıdan bakılırsa LG’nin aldığı bu karar sadece kendisini değil, Apple’ı ve dolayısıyla sektör genelinde de bir etkili olacak gibi görünüyor. Ancak bu kapatma kararının geçici ve kısa süreli olduğuna dikkat çekmekte fayda var.

Daha Fazlası İlayda İbiş

Turkcell’den Pubg Mobile İçin Kampanya

2017’de çıkışıyla dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de geniş bir kitleye...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir