Nvidia, GeForce RTX 2060’ın Fiyatını Düşürdü

RTX 2060 fiyatı

Bildiğiniz üzere Nvidia, geçen sene gerçekleştirilen CES 2019 etkinliğinde özellikleri ve fiyatı ile dikkat çeken GeForce RTX 2060 isimli ekran kartını tanımıştı. Şimdi de şirket tarafından alınan karar ile beraber GeForce RTX 2060 fiyatı 350 dolardan 300 dolar seviyesine düşürüldü. Pek, Nvidia neden böyle bir karara imza attı. İşte detaylar!

Nvidia GeForce RTX 2060 Fiyatı Düştü!

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketilerinden biri olan Nvidia, bildiğiniz gibi oyunculara yönelik grafik işlemcileri üretmesiyle sektörde önde gelen bir isim. Özellikle geride bıraktığımız iki sene içerisinde oyunlarda gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi ile ön plana çıkan şirket, bu özelliği sayesinde oyunlardaki grafiği çok daha üst seviyelere çıkartmıştı.

Bu başarısıyla beraber oyunseverlerin dikkatini çekmeyi başaran Nvidia, daha sonrasında ise ışın izleme teknolojisini daha da üst seviyeye çıkartacak ekran kartı serisi olan GeForce RTX ailesini tanıttı.

Fakat, ilk etapta piyasa RTX 2080 ve RTX 2070 kartlarını süren teknoloji devi, 15 Ocak 2019 tarihinde ise 350 dolarlık fiyat etiketiyle dikkat çeken RTX 2060‘ı resmi olarak lanse etmişti.

Nvidia GeForce RTX 2060 fiyatı

Serinin diğer kartlarına nazaran fiyat bakımından daha ulaşılabilir olan RTX 2060, ışın izleme, DLSS ve daha bir sürü özelliğe ev sahipliği yapan ekran kartı şimdi de bir indirim haberi ile yeninden gündeme geldi. Şirket tarafından alınan karar doğrultusunda Nvidia, söz konusu ekran kartının fiyatını 350 dolardan 300 dolar seviyesine kadar düşürdü.

Nvidia’nın bu hamlesinin asıl sebebi olarak ise CES 2020‘de tanıtımı gerçekleştirilen ve 279.99 dolarlık fiyat etiketiyle satıla sunulan AMD Radeon RX 5600 XT olarak gösteriliyor. Bu kısımda uzmanlar tarafından da yapılan tahminler doğrultusunda Nvidia’nın AMD’nin yeni ekran kartıyla başa çıkabilecek için böyle bir strateji izlediği ön görülüyor.

Peki siz, Nvidia GeForce RTX 2060 fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, Nvidia bu fiyat teknolojisi ile beraber başarılı olabilir mi?

İlginizi Çekebilir: AMD, Radeon RX 5500 XT Ekran Kartını Tanıttı!

Daha Fazlası Editör

Dijital Dönüşüm Ofisi İçin Yeni Görevler Açıklandı

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı 4 ofisten biri olan Dijital Dönüşüm Ofisi için bugün yeni...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir