NVIDIA: RTX 2080 Yeni Nesil Konsollardan Daha Güçlü

RTX 2080

Bildiğiniz gibi yeni nesil PlayStation ve Xbox konsolları halen geliştirilmeye devam ediyorlar ve önümüzdeki senenin son çeyreğinden önce piyasaya sürülecekler. Henüz, her iki konsol hakkında da bir takım detaylar paylaşılmış olsa da henüz iki konsolun teknik detayları hakkında tam anlamıyla bir açıklama yapılamadı. Ancak, Nvidia cephesinden oldukça iddialı bir açıklama geldi. Bu doğrultuda yapılan açıklamaya göre GeForce RTX 2080 ekran kartının yeni nesil konsollardan daha güçlü olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir: Mac Pro’nun Dudak Uçuklatan Türkiye Fiyatı Açıklandı!

NVIDIA: RTX 2080 Yeni Nesil Konsollardan Daha Güçlü

Geçtiğimiz gün Çin’de GTC China 2019 konferansı düzenlendi. Çin’de düzenlenen bu konferansa katılan büyük isimlerden bir tanesi de Nvidia idi. Söz konusu bu etkinlik sırasında markanın üst düzey yöneticisi Jensen Huang tarafından yapılan Nvidia sunumu sırasında ekranlara GeForce GTX 98M ekran kartlı Lenonovo Y900 model diz üstü bilgisayara ile 2080 ekran kartlı Lenovo Y740 model dizüstü bilgisayarların karşılaştırıldığı bir slayt geldi.

Söz konusu bu slaytın en dikkat çeken yanlarından bir tanesi ise ‘GeForce RTX 2080 > NEXT GEN CONSOLE (YENİ NESİL KONSOL)‘ ifadesi oldu. Bu ifadenin aslında hangi oyun konsolunu hedef aldığını bilmiyoruz. Ancak, çeşitli haber kaynaklarına göre Nvidia’nın RTX 2080 ekran kartının PS5 ve Xbox Series X modellerinden daha güçlü olduğu ileri sürülüyor.

Ancak, 2080’in bir buçuk yıldır piyasada olduğunu PS5 ve Xbox Series X’in içinse yaklaşık bir sene gibi bir sürenin olduğunu da belirtmekte yarar var. Bu da hem Sony’nin hem de Microsoft’un ekran kartı işlemcilerini daha da güçlendirebilecekleri anlamına geliyor.

Peki, siz bu iddia hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce RTX 2080 ekran kartı, yeni nesil konsollardan daha hızlı olabilir mi?

AMD, Radeon RX 5500 XT Ekran Kartını Tanıttı!

Daha Fazlası Editör

Uygun Fiyatlı Galaxy Note 10 Modeli Geliyor!

Ağustos ayında yeni Note modellerini tanıtan Samsung, şimdi de kullanıcıların karşısına uygun...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir