Öğrenciye Aylık 3GB Ücretsiz İnternet Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencileri sevindirecek bir haber paylaştı. Türkiye’deki her öğrenciye operatör farketmeksizin aylık 3GB ücretsiz internet tanımlanacağını açıklayan Selçuk, bu konuda deneme çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ankara’da gerçekleştirilen Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek Tanıtım Programı’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her öğrenciye, operatör farketmeksizin aylık 3GB ücretsiz internet tanımlanacağını duyurdu.                                                                                                                                                                                                                                                                  Projeyi pilot çalışmalarda denediklerini ifade eden Milli Eğitim Bakanı, Türkiye’de tüm öğrencilerin bu hizmetten yararlanabileceğini belirtti.

Program kapsamında yenilenen EBA, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ile velilerin kullanımına açıldı. Kullanıcı dostu bir bir arayüze sahip olan platform, hem öğretmen hem de öğrenciler için özelleştirilmiş öğrenme ortamı sunuyor. Kişisel gelişimine yönelik önemli kaynakların bulunduğu EBA, güvenilir ve kontrollü ortamlarda tartışma, paylaşma ve anket gibi etkileşim yöntemleri ile iletişim kurulmasına da imkan tanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Puan toplama ve rozet kazanma gibi özelliklerin de yer aldığı platform, öğrencilerin bireysel başarılarını ayrıntılı bir şekilde raporlarla takip etme şansı veriyor. EBA’nın sunduğu özelliklere değinen Bakan Selçuk “Bizim, eğitimi sınıfın dışına da taşımak gibi bir hedefimiz vardı. EBA bu amaca hizmet ediyor” ifadelerini kullandı.

Zaman ve mekanın artık engel olmadığı, bilgiyi ulaşmadaki yolların ‘her yerde ve her zaman’ şeklinde genişlemesi gereken bir konu olduğunu söyleyen Selçuk, “Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin sadece sınıfın içinde bir şeyler yapmasına gerek yok. Kitaplarında herhangi bir şey ararken hatta bir konu üzerinde ‘Ben karbon döngüsüyle ilgili kısmı kitaptan karekod ile cep telefonunda görmek istiyorum, incelemek istiyorum, videoyu izlemek istiyorum’ dediğinde kitabın her bir sayfasında neyle ilgiliyse karekod ile erişim sağlanması sağlanacak” şeklinde programın nasıl çalışacağına dair olan konulara da değindi.

Daha Fazlası İlayda İbiş

Apple IOS 13 İle Kedi Ve Köpeklerinizi Tanıyacak

Apple’ın en yeni iOS sürümü iOS 13 ile birlikte birçok yeni özellik...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir