PlayStation 5 Fiyatı Ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi

Daha önceden teknik özellikleri sızdırılan PlayStation 5 şimdi de yeni bir sızıntı ile gündeme geldi. Bu doğrultuda güvenilir kaynaklar tarafında elde edilen bilgilerce PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi netlik kazandı.

PlayStation 5 Fiyatı Ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı!

2020 yılında resmi olarak tanıtılacak olan Sony’nin yeni oyun konsolu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Daha önceden birçok detayı paylaşılan PlayStation 5’in şimdi de fiyatı ve çıkış tarihi ortaya çıktı.

Daha önceden The Last of Us Part II‘nin çıkış tarihini sızdıran PSErobus isimli Twitter kullanıcısı, önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan PS5’in 20 Kasım 2o20 tarihinde Kuzey Amerika ve belli başlı Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağını ve fiyatının 499 dolardan başlayacağını belirtti.

Bunun yanı sıra yine 2020 yılında satışa sunulacak olan yeni Xbox modelininde 499 dolar fiyat etiketinden satışa sunulacağını belirten PSErobus, PS5’in çıkış oyunları arasında Gran Turismo’nun da olacağını belirtiyor.

Tüm bu bilgilerin haricinde 2 TB SSD ile gelecek olan PS5, aynı zamanda geriye uyumluluk sayesinde PS4 oyunların da oynayabilecek. Geriye dönük uyumluluk konusunda oyuncuları sevindirecek olan PS5’in aynı zamanda tüm PS4 oyunlarını da çalıştırabileceğini de belirtmekte yarar var.

Bunun haricinde elde edilen bilgilere göre, The Last of Us Part 2 ve Death Stranding de PS5 üzerinden oynanabilecek. Bu kısımda Sony’nin bahsi geçen bu oyunların PS5’e özel Remastered sürümlerini yapmak yerine güncelleme ile grafik kalitesini yükseltebileceği de tahmin ediliyor.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Nasıl Olacak?

İlk önce, tüm bu sızdırılan bu detayların şimdilik bir iddiadan ibaret olduğunu da belirtmekte yarar var. Ancak, ülkemizde yurt dışında 399 dolarlık fiyat etiketiyle satılan PS4 Pro’nun 3.800 TL’den satıldığını düşünürsek, PS5’in Türkiye fiyatının ise 5000 TL bandında olacağını tahmin etmekteyiz. Kısacası, önümüzdeki yıl tanıtılacak olan PS5’i satın almak istiyorsanız, şimdiden köşeye 7.000-8000 TL gibi bir bütçe ayırmanızda da yarar var.

Peki, tüm bunları bir kenara bırakıp siz PS5’in sızdırılan fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz. Konuya ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere aktarabilirsiniz.

ilginizi Çekebilir: Pubg Lite İçin Yeni Harita Yolda!

Daha Fazlası Editör

Uygun Fiyatlı Porsche Taycan 4S Tanıtıldı!

Tamamen elektrikli Porsche Taycan ile tüm dikkatleri üzerine çeken Alman lüks otomobil...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir