PlayStation 5 Kontrol Cihazı DualSense Tanıtıldı

PlayStation 5 Kontrol Cihazı DualSense Sony Tarafından Tanıtıldı

Sony, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile PlayStation 5’in kontrol cihazı olan DualSense’i tanıttı. Dikkatlerden kaçmayan ilk özellik kontrol cihazının iki renkli tasarımı oldu . Oyunseverler de vakit kaybetmeden, Photoshop ile DualSense’in farklı renkte konsept tasarımlarını oluşturdular.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yakın bir gelecekte piyasaya süreceği yeni oyun konsolu PlayStation 5 için çalışmalarını vsürdürüyor. Sony, geçtiğimiz dönemlerde PlayStation 5 oyun konsolu ile ilgili yaptığı bilgilendirmelerde bu oyun konsolunun pek çok özelliğini duyurmuş ancak oyunseverlere PlayStation 5’in tasarımı konusunda bugüne kadar en ufak bir ipucu vermemişti. Şirket, dün itibarıyla PlayStation 5 oyun konsoluna hayat verecek yeni kontrol cihazı DualSense’i oyunseverlerin beğenisine sundu.

Sony tarafından yapılan bilgilendirmede, “DualSense” olarak adlandırılan bu kontrol cihazının bazı teknik özelliklerine değinildi. Sadece bununla yetinmeyen şirket, DualSense’in merakla beklenen tasarımını da gözler önüne serdi. Paylaşılan görüntülerde, DualSense’in en dikkat çeken özelliği, kontrol cihazının iki temel renge sahip olması oldu. Çünkü bu tasarım, Sony için bir ilkti. Şirket, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü oyun kontrol cihazlarında hep tek renkli tasarım tercih etmişti.

Sony, yeni oyun konsolunda kullanılacak olan kontrol cihazı DualSense için farklı bir renk seçeneği açıklamadı. Ancak oyunseverler, bu oyun kontrolcüsünün farklı renklere sahip olması durumunda nasıl görüneceğini merak edip kolları sıvadılar ve hiç vakit kaybetmeden Photoshop ile DualSense’in farklı renkte tasarımlarını oluşturdular. Birkaç güzel konsept tasarım örneğini aşağıda inceleyebilirsiniz.

DualSense için oyunseverler tarafından oluşturulan farklı renk seçenekleri:

Birileri siyah renkli PlayStation 5 kontrolcüsünün maketini yapsın. Onu istiyorum.


Klasik logo ve tuşlarla DualSense karanlık modu


Farklı renklerde DualSense örnekleri


Photoshop kullanarak bazı renklerde DualSense tasarımları yaptım


Her zaman satışta olan ama kimsenin istemediği renkler


Xbox 360 renkleriyle DualSense


Daha öncesinde de belirtildiği gibi olduğumuz gibi Sony, DualSense ile ilgili herhangi bir farklı renk seçeneği açıklamadı. Yani yukarıda gördüğünüz renklere sahip olan DualSense’leri asla göremeyebiliriz. Sony ilerleyen günlerde yaptığı yeni açıklamalarla adından daha da söz ettirecek gibi görünüyor.

Daha Fazlası Editör

Avrupa’daki Üniversitelerde Bulunan İki Süper Bilgisayar Hackerların Saldırısına Uğradı

Avrupa’daki Üniversitelerde Bulunan İki Süper Bilgisayar Hackerların Saldırısına Uğradı Kripto para madenciliği...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir