PlayStation 5 Logosu Resmi Olarak Tanıtıldı!

PlayStation 5 logosu

Sony, CES 2020 etkinliğinde PlayStation 5’in merak edilen logosunu tüm dünyaya tanıttı. İşte karşınızda resmiyet kazanan PlayStation 5 logosu!

PlayStation 5 Logosu Resmi Olarak Tanıtıldı!

Bu yılın sonuna doğru piyasaya sunulması beklenen PS5 ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Daha önceden yeni nesil konsolu hakkında bir takım detayları bizlerle paylaşan Sony,  şimdi de CES 2020 sırasında PlayStation 5’in logosu ile karşımıza çıkıyor.

PlayStation 5 logosu

Sony tarafından resmi olarak gösterilen logonun, tam da beklenildiği gibi PlayStation 3 ve PlayStation 4 logolarıyla oldukça benzerlik gösteriyor. Aynı yazı tipi ve tasarım anlayışının hakim olduğu logoda değişen tek şeyin 5 rakamı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Sony’nin yeni nesil konsolun logosuna herhangi bir tasarım öğesine yer vermediğini de görmekteyiz.

Tüm bu detayların haricinde bildiğiniz üzere yapılan resmi açıklamalar ile beraber PS5’in süper hızlı SSD teknolojine ev sahipliği yapacağını resmiyet kazanmıştı. Bu SSD teknolojisi ile beraber sıkıcı yükleme sürelerini tarihe gömecek olan Sony, aynı zamanda yeni nesil konsoluyla beraber oyunculara görsel bir şölende sunmaya hazırlanıyor.

Bu kısımda AMD Zen 2 mimarisine dayanan sekiz çekirdekli işlemcisine yer verecek olan Sony, aynı zamanda grafik tarafında ise AMD Radeon Navi tabanlı bir grafik işlem ünitesine yer verecek.

Bunun haricinde 8K çözünürlük ve ray tracing teknolojisi gelişmiş görüntü özelliklerine de ev sahipliği yapacak olan yeni nesil konsol geriye uyumluluk konusunda da tüm PS4 oyunlarını da çalıştırabilecek.

İlginizi Çekebilir: GTA 6 Sonrası Rockstar Games Kapatılabilir!

Daha Fazlası Editör

AirPods Pro Fiyatı Ve Özellikleri İle Neler Sunuyor?

Çıkış tarihi konusunda çeşitli söylentilerle sık sık gündeme gelen yeni AirPods modeli...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir