RX 5600 XT Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir!

AMD Radeon RX 5600 XT

Uzunca bir süredir kullanıcılar tarafından merakla beklenilen RX 5500’ün ağabeyi olacak olan RX 5600 XT ile ilgili bugün önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeye göre, AMD yakın zaman içerisinde RX 5600 XT ile karşımıza çıkabilir.

İlginizi Çekebilir: Nvidia RTX 3080 Ekran Kartı Ne Zaman Tanıtılacak?

RX 5600 XT için Ocak Ayında Duyurulacak İddiası!

Son zamanlarda AMD ile sıkı bir rekabetin içerisinde giren AMD, yeni ekran kartlarıyla rekabeti iyice kızıştırmak istiyor. Bu doğrultuda kullanıcıların karşısına yeni modeller ile çıkmaya hazırlanan teknoloji devi, Ocak ayında RX 5600 XT modelini lanse edebilir.

AMD’nin iş ortaklarından elde edilen bilgilere göre, bahsi geçen ekran kartının 6 GB kapasiteli GDDR6 tip belleğe ev sahipliği yapacağını görmekteyiz. Bu kısımda ise 192 bit bellek beri yolu üzerinden belleklerle iletişimini sağlayacak olan kartın, GTX 1660 Ti‘ın karşısına konumlandırılması bekleniyor.

Sahip olacağı özellikler ile şimdiden birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başaran AMD, görünün o ki 2020 yılına sağlam bir giriş yapmak istediğini gözlemlemekteyiz.

RX 5600 XT ne zaman tanıtılacak

RX 5000 Ailesi GDDR6 Belleklere Ev Sahipliği Yapacak!

AMD’nin yeni nesil ekran kartları ile ilgili paylaşılan bir diğer dikkat çekici detay ise 5600 XT‘nin GDDR6 belleğe ev sahipliği yapacak olması olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer bu söylentiler doğru ise ve AMD, 5600 XT’de GDDR6 belleklere yer verirse serinin diğer modellerinde de yer vereceğini ön görmekteyiz.

Bildiğiniz üzere, AMD’nin ezeli rakibi Nvidia halen ekran kartlarında GDDR5 belleklere yer veriyor. Eğer, belirtiğimiz gibi AMD GDDR6 belleklere geçerse Nvidia’ya oldukça büyük bir darbe vurabilir. Son olarak, 4/8 GB kapasiteli GDDR6 bellek seçenekleriyle gelecek olan RX 5500 XT modellerine bilindiği gibi 2 haftadan az bir süre kaldı.

Yeni nesil Navi 14 GPU‘sunu da bünyesinde barındıracak olan kartın aynı zamanda 150 dolarlık fiyat etiketiyle RX 580‘in yerini de alacağını belirtmekte yarar var.

Oyun Deneyiminizi Değiştirecek HDD: WD Black P10 Game Drive

Daha Fazlası Editör

Xiaomi Mi Mix 4 Ne Zaman Tanıtılacak?

Merakla beklenilen Xiaomi Mi Mix 4 tanıtım tarihi jd.com sitesi üzerinden yapılan...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir