Samsung Galaxy Buds, Kuru Fasulyeyi Andıran Yeni Tasarımıyla Herkesi Şaşırttı

TWS olarak adlandırılan tam kablosuz kulaklık pazarında istediğini bir türlü bulamayan Samsung, mevcut kablosuz kulaklığı Galaxy Buds’ın tasarımında değişikliğe gitme kararı aldı.

Samsung’un kablosuz kulaklığı, önceden patlamış mısır şeklindeydi. Galaxy Buds’ın tasarımı değiştirildi. Ortaya kuru fasulyeye benzeyen Galaxy Buds çıktı. Bu iddialar Alman WinFuture isimli haber sitesine ait.

Bu haberi “Samsung’un yeni nesil tam kablosuz kulaklığı Galaxy Buds, kulağınızdaki fasulye olabilir.” başlığıyla sunan site, iddiasını, Güney Koreli teknoloji devinin üzerinde çalıştığı yeni nesil tam kablosuz kulaklığı Galaxy Buds’a ait revize edilmiş tasarımın fotoğraflarıyla destekledi.

Galaxy Buds Tasarımı Değişiyor!

Halihazırda “patlamış mısır” kod adına sahip Galaxy Buds, “fasulye” kod adlı sürümüyle birlikte yeni bir yüze kavuşacak gibi görünüyor. Zira SM-R180 model numarası taşıyan kulaklığın 3 boyutlu render görsellerinin yayınlanmasıyla, revize edilmiş yeni tasarım gözler önüne serildi.

Aynı zamanda da bir böbreği andıran kulaklıklar, 2,8 cm uzunluğunda olup herhangi bir silikon uç bulundurmadan kulağın içine rahatça oturacak, kolay düşmeyecek kompakt bir tasarımla geliyor. Görenlerin, tasarımda silikon uçlara yer verilmemesinin en büyük handikapı olarak, gürültü engelleme noktasında karşımıza çıkabileceğini düşündüğü yeni tasarım, bu konuyu teknolojiyle çözecek gibi görünüyor. Kulaklığın üzerindeki mikrofonlar aracılığıyla dış sesleri analiz ederek, yazılım desteğiyle birlikte gürültü engelleme özelliği sunabileceği tahmin ediliyor.

İki hoparlör, üç mikrofon ve şarj için iki bağlantı pini bulunan kulaklığın, henüz birinci Mühendislik Doğrulama Testi (EVT1) aşamasında olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla final tasarımın daha farklı bir şekilde karşımıza çıkabileceği de ihtimaller dahilinde.

Yenilenen Galaxy Buds‘ın, Ağustos ayında tanıtılacak Galaxy Note 20 ile birlikte duyurulması planlanıyor. Ancak COVID-19 salgını sebebiyle bir gecikme olması da beklenebilir.

Daha Fazlası Editör

Mount & Blade II: Bannerlord, Oyun Dünyasına Efsane Bir Giriş Yaptı

Mount & Blade II: Bannerlord, Steam oyun platformunda Doom: Eternal adlı oyunu...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir