Yapay Zekada Yeni Dönem! Samsung NEON Geliyor

Samsung NEON nedir?

Yapay zeka teknolojileri konusunda yeni bir dönemin kapısını açacağı iddia edilen Samsung NEON markasının detayları CES 2020 fuarında paylaşılacağı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: 2020 IMEI Kayıt Ücreti Zammı Belli Oldu!

Samsung Neon Nedir?

CES 2020 fuarında Galaxy Note 10 Lite ve Galaxt S10 Lite modellerini tanıtması beklenen Samsung’un yapay zeka asistanları tarafında da önemli bir sürprizi olacak. Bu kısımda paylaşılan raporlara göre Samsung NEON markasının isminin tescillendiğini görmekteyiz.

Bildiğiniz üzere Samsung Teknoloji ve Gelişmiş Araştırmalar Laboratuvarı uzunca bir süredir gizemli bir yapay zeka teknolojisi üzerinde çalışmalar yapıyor. Sessiz sedasız bir şekilde yürütülen bu proje kapsamında Samsung yöneticileri de zaman zaman yoğun çalıştıkları proje konusunda merak uyandırıcı paylaşımlarda bulunuyorlardı.

Bugün ise yaşanan gelişmeyle beraber NEON markası kendisine ait bir web sitesi ve sosyal medya hesaplarına kavuştuğuna şahit olmaktayız. Bahsi geçen web sitesi ve sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımları incelediğimizde ise Samsung’un daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yapay zeka teknolojisi üzerinde çalıştığına vurgu yaptığını görmekteyiz.

Tabi, şimdilik NEON markasının yapay zeka tarafında teknoloji dünyasına neler sunacağı bilinmiyor. Ancak, insan seviyesine yapay zeka tanımlaması yapılan NEON markasının sanal asistan Bixby’nin yerini alacağı da ileri sürülüyor.

Hemen yukarıda belirtiğimiz gibi Samsung, NEON markası ile ilgili henüz detaylı bir açıklama yapmadı. Ancak, Samsung’un yeni yapay zeka teknolojisinin CES 2020 fuarında özel bir etkinlik ile tanıtılacağını da belirtmekte yarar var.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye Pazarına Giriyor!

Daha Fazlası Editör

En İyi Ekranlı Akıllı Telefon Açıklandı

Daha önceden ekran teknolojileri hakkında yapmış olduğu puanlamalarla tanınan DisplayMate, en iyi...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir