Spotify, Video Podcast Özelliğini Test Etmeye Başladı

Spotify, Video Podcast Özelliğini Test Etmeye Başladı

En çok tercih edilen çevrim içi müzik platformu Spotify, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Video podcast özelliği, iki ünlü YouTuber ile test edilmeye başladı.

Dünyanın en popüler çevrim içi müzik platformu Spotify, hizmetlerine yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde podcastler için özel çalma listeleri oluşturan Spotify, şimdi de video podcast özelliği üzerinde test çalışmaları yapıyor.

Video podcast denemeleri, iki ünlü YouTuber Zane Hijazi ve Heath Hussar ile yürütülüyor. Bu iki isim, Zane and Heath: Unfiltered adlı YouTube kanalında içerik üretiyor.

Spotify’a yakın kaynaklarca yapılan açıklamaya göre kullanıcıların belirli bir kısmı videoları görebilecek. Videolar, yayınlanan podcastlerden yalnızca bir kaç tanesine gelecek.

Spotify’dan video podcast testleri

Spotify testleri resmi olarak onaylamadı ancak podcastlere video ekleme özelliği, bu durumu teyit ediyor gibi görünüyor. Dinleyiciler, oynat düğmesine tıkladıktan sonra videoyu ekranlarının alt kısmında görebilecekler. Mevcut durumda başlangıç aşamasında olan testlerin gelecekte daha fazla podcastte olması bekleniyor.

Bilindiği gibi telefonun ekranını kapatıldığında Spotify, arka planda sesleri oynatmaya devam ediyor. Aynı özelliğin, video podcastler için de geçerli olması bekleniyor. Videolar, sesle senkronize edilip, dinleyiciler telefonlarını tuş kilidine alsa bile oynatılmaya devam edecek. Masaüstü ve mobil uygulamalar özelliği destekleyecek.

Bir Spotify sözcüsü tarafından yapılan “Spotify’da kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları daha iyi kullanıcı deneyimine zemin hazırlarken diğerleri sadece önemli bir öğrenme işlevi görüyor.” şeklindeki açıklama şimdilik bu konuyla ilgilenenlerin elindeki tek veri.

Spotify’ın, testlere iki YouTuber ile başlaması, Google’a ait şirkete karşı bir üstünlük çabası olarak yorumlanıyor. YouTube’un öneri algoritmasından yararlanmak isteyen kullanıcılar, videolarını yüklemek için bu platformu tercih ediyor. Spotify’da paylaşılan videoların Google aramalarında görünüp görünmeyeceği henüz bilinmiyor.

Spotify, video podcast özelliğini ilgi çekici bir seçenek oluşturma amacıyla uzun bir süredir platforma eklemek istiyor. Video konusunda YouTube pazarın lideriyken, kullanıcıların bu konuda Spotify’ı tercih edip etmeyeceği zaman tarafından belirlenecek.

Daha Fazlası Editör

Intel, Toplu Taşıma Kaynaklı Veri Sağlayıcısı Moovit’i Satın Aldı

Intel, Toplu Taşıma Kaynaklı Veri Sağlayıcısı Moovit’i Satın Aldı Dünyanın en büyük...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir