Tesla Araçlar Yakında Konuşmaya Başlayacak

Tesla araçlar

Yayınladığı yazılım güncellemeleriyle beraber otomobillerine yepyeni özellikler kazandıran Tesla, şimdi de çok konuşulacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Tesla araçlar yakın zaman içerisinde hem içerideki yolcular hem de dışarıdaki yayalarla konuşmaya başlayacak.

Tesla Araçlar Konuşmaya Başlayacak

Son zamanlarda yapay zeka teknolojilerine olan yatırımlarıyla sık sık gündeme gelen Tesla, her ne kadar yapay zekası daha çok otonom sürüş özelliklerini kusursuzlaştırmak için kullanmak istese de Elon Musk, bu teknolojiyi farklı alanlarda da görmek istiyor.

Bunun için oldukça kararlı bir duruş sergileyen Musk, geçtiğimiz gün paylaştığı bir videoda, Tesla’nın yapay zeka konusunda ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Paylaşılan video da Tesla Model 3 bir aracın ” boş boş bakacağına, atla da götüreyim” dediği duyulurken videonun devamında ise aracın çok da net anlaşılmayan bir ifade daha sarf ettiği duyuluyor.

Hatırlarsanız şehir içinde yavaş seyreden elektrikli araçlar için zorunlu ses uygulaması geliştirilmişti. Bu uygulamayla birlikte Model 3 araçların önüne bir hoparlör ızgarası ekleyen Tesla, videoda da görebileceğiniz üzere bu yönetmeliği farklı uygulamalarla çeşitlendirmek istiyor.

Bildiğiniz üzere Musk’ın daha önceden Tesla araçları Kara Şimşek dizisindeki KITT’e benzer özellikler kazandırmak istediği ve sürücüsüne cevap veren bir sistem geliştirmek istediği zaten açıkça biliniyordu.

Peki, siz konuşabilen Tesla araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil Tanıtıldı! İşte Tüm Özellikleri

Daha Fazlası Editör

PUBG Yeni Oyunu Prologue Tanıtıldı

The Game Award 2019 etkinliğinin hemen ardından PUBG yapımcısı Brendan Greene’nin yeni...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir