TikTok Amerika’da Yasaklanıyor! İşte Detaylar

TikTok Amerika

Son dönemlerin en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok Amerika donanması tarafından ulusal güvenliğe tehdit gerekçesiyle yasaklandı.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Desteği Sona Erecek Telefonlar Belli Oldu!

TikTok Amerika Donanması Tarafından Yasaklandı!

Amerika Donanması, Çin merkezli video paylaşım uygulaması olan TikTok’un hükümet tarafından verilen cep telefonlarında kullanılmasını yasakladı. Yaşanılan gelişme sonrası ABD Donanması tarafından yayınlanan yazılı açıklamaya göre, telefonlarından uygulamayı kaldırmayan Donanma üyelerinin internet ağına giriş yapmaları engellenecek.

Ülkemizde olduğu gibi Amerikalı gençler arasında da oldukça popüler olan uygulamaya yönelik ABD hükümeti de ulusal güvenlik soruşturması başlattı. Hatırlarsanız, geçtiğimiz günlerde ise popüler video paylaşım uygulamasının Çin hükümetiyle olan bağlantısının araştırılmasını istemişti.

TikTok Amerika

Bildiğiniz gibi,  TikTok’ın sahibi Çinli firmanın ABD’li Musicial.ly platformunu geçen yıl 1 milyar dolara satın almıştı. Bu satın alma sonrasında uygulamanın TikTok olarak değiştiren Çinli firmanın, bu uygulama üzerinden veri sızıntısı yaptığı iddia edilmişti. İddiaların ortaya atılmasından sonraysa Kongre, Beyaz Saray’dan istihbarat birimlerinin bu uygulamanın ulusal güvenliği tehdit edip etmediğinin araştırılmasını istemişti.

Yaşanan gelişmelerin ardından Amerikalı Senatör Chuck Shumer ve Tom Cotton imzalı mektupta, TikTok uygulamasının kullanıcı verilerini izinsiz kullanıp Çin hükümeti ile paylaştığı iddialarının incelenmesi talep edilmişti.

Peki, ülkemizde de bir hayli popüler olan TikTok uygulaması hakkında ortaya atılan bu iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz. Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

WhatsApp Alternatifi Uygulamalar

Daha Fazlası Editör

Clickbait (Tık Tuzağı) Nedir? Clikbait Nasıl Yapılır?

Sık sık haber sitelerinde karşılaştığımız Clickbait (Tık Tuzağı) kavramına yakından göz atıyoruz....
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir