Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Silahlı Drone

Milli silahlı drone

Güvenlik güçlerinin kullanıma sunulan milli ürünlere silahlı drone Songar ile bir yeni daha ekleniyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne özel olarak geliştirilen milli drone Songar, sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkmayı başarıyor.

İlginizi Çekebilir: Avrupa Uzay Ajansı’na Rekor Bütçe!

Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Silahlı Drone

Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri AŞ’nin savunma sanayisindeki markası olan ASİSGUARD tarafından geliştirilen ilk milli otomatik atış stabilizasyonlu drone sistemi bugün ilk siparişini aldı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Bakanlığı ise ASİSGUARD arasında imzalanan sözleşmeyle beraber Silahlı/Mini/Mikro İnsansız Hava Arası Projesi, 8 Songar silahlı drone sisteminin Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin kullanımına sunulması kararlaştırıldı.

Milli drone songar

Songar Özellikleri İle Dikkat Çekiyor

Önümüzdeki yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde yer alacak olan Songar, TSK’nın terörle mücadele harekat alanında görev yapan unsurlarının emniyetinin sağlanması, hedef bölgesinin atış altında tutularak görevdeki etkinliğinin artırılması ve mevcut keşif, gözleme vasıtalarına destek unsuru olarak kullanılması görevlerini yerine getirecek.

Tam yüklü olarak havada en az 20 dakika kalabilen Songar’ın aynı zamanda 3 bin metre irtifada uçtuğunu da belirtelim. Görev yapıçapı en az 3 kilometre olarak belirlenen Songar, 5.56 kalibreli tüfek ve 200 mermiyle görevini yerine getirecek.

Tüm bunların haricinde Songar, askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda gündüz ve gece etkin olarak görev yapabilecek. Aynı zamanda tekli ve çoklu görev yapabilen Songar’ın aynı zamanda otomatik makineli tüfekle donatıldığını da belirtmekte yarar var.

Google Sunucuları Türkiye’ye Geliyor!

Daha Fazlası Editör

Oppo Reno 2 Özellikleri Ve Fiyatı İle Neler Sunuyor?

Oppo Reno 2 özellikleri ve fiyatı sonunda resmi olarak açıklandı. Dört arka...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir