Türkiye’de e-Ticaret Hacmi Büyüyor!

Uluslararası Dijital Girişimciler Derneği, 2020 yılının üye tanışma programında 4 trilyon doları gören e- ticaret konuşuldu.

Dünya genelindeki perakende satış pazarının toplam satışı 25 trilyon dolar. Bu paranın 2.5 trilyon doları online ya da mobil satıştan oluşuyor. E-ticarette gerçekleşen perakende satışların payı 2011 yılında %3.6 olurken 2017’de ise %10’lara ulaştı.

2018 senesinde “Güçlü İletişim, Dijital Dönüşüm ve Sürdürülebilir Gelişim” düşüncesi ile kurulan ve ilerleyen Uluslararası Dijital Girişimciler Derneği, Başkan Dr. Faik Tanrıkulu’n öncüsü olduğu toplantı da Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Desnet CEO’su Ömer Ekinci ve derneğin üyeleri yan yana geldi.

Toplantıda ağırlıklı olarak ülkemizde hızla ilerleyen e-ticaret konuşuldu. Konu ile ilgili olarak Uluslararası Dijital Girişimciler Derneği Başkan Vekili, Ahmet M.Çalmuk; gelişmekte olan e-ticaret sürecine dezavantajlı ekiplerin de eklenmesi noktasında başta sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin çalışmalara daha ağırlık vermesi gerektiğinin altını çizdi.

 

 

Daha Fazlası İlayda İbiş

Elon Musk, Neuralink’in Gizli Tutulan Projesini Açıkladı

Elon Musk’ın şirketlerinden biri olan ve yaptığı çalışmaları gizli tutan Neuralink, engelli...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir