WhatsApp Desteği Sona Erecek Telefonlar İçin Son 3 Gün!

WhatsApp desteği sona erecek telefonlar

Milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan WhatsApp, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde bu ay içerisinde Windows Phone akıllı telefonlara olan desteği sonlandıracaklarını açıklamıştı. Yapılan bu açıklamanın hemen ardındansa WhatsApp desteği sona erecek telefonlar açıklandı. Buna göre önümüzdeki günlerde bazı Android ve iPhone modellerine olan WhatsApp desteği tamamen sonlandırılacak.

İlginizi Çekebilir: Merakla Beklenen Youtube Rewind 2019 Videosu Yayınlandı!

WhatsApp Desteği Sona Erecek Telefonlar İçin 3 Gün!

Günlük hayatımızın vazgeçilmez uygulamalarından biri olan WhatsApp, bazı akıllı telefonlara olan desteğini sonlandırmayı planlıyor. Bu doğrultuda ilk etapta Windows Phone telefonlara olan desteği sonlandıracağını açıklayan anlık mesajlaşma uygulaması, listeye yeni telefonlar ekledi.

31 Aralık 2019 tarihinden itibaren Windows Phone kullanıcılarına olan desteği sonlandıracak olan WhatsApp, 2020 yılının başlarında birkaç Android ve iPhone modeli içinde desteği kesecek.

WhatsApp desteği sona erecek telefonlar

Bu kısımda şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri kullanan kullanıcılar artık yeni hesap oluşturamayacak veya mevcut hesaplarını doğrulamayacaklar.

Yine aynı tarihte eski iPhone modelleri içinde olan desteği sonlandıracak olan popüler mesajlaşma uygulaması tıpkı Android’de olduğu gibi iOS 8 ve daha eski sürümler için olan desteği sonlandıracak. Eski iPhone kullanıcıları da WhatsApp uygulamasını App Store üzerinden indiremeyecek ve kullanıcı hesaplarını doğrulamayamacaklar. WhatsApp tarafından destek verilmeyecek olan iPhone modellerini ise hemen aşağıdan inceleyebilirsiniz.

WhatsApp Tarafından Destek Verilmeyecek Olan iPhone Modelleri

  • iPhone (İlk jenarasyon)
  • iPhone 3G
  • iPhone 3G S
  • iPhone 4
  • iPhone 4S

WhatsApp Alternatifi Uygulamalar

Daha Fazlası Editör

En Hızlı İnternet Tarayıcıları 2019

Teknolojinin gelişimi ile bilgisayarlar da günlük hayatımızın ayrılmaz parçası haline gelmişlerdir. Nerdeyse...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir