Wikipedia Ne Zaman Açılacak?

Wikipedia ne zaman açılacak

29 Nisan 2017 tarihinde Türkiye’de erişime kapatılan Wikipekia ile ilgili bugün önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeyle beraber Wikipedia ne zaman açılacak sorusu nihayet cevap buldu.

Wikipedia Ne Zaman Açılacak? 

Hatırlayacağınız üzere Wikipedia için Anayasa Mahkemesi tarafından verilen hak ihlali kararı ardından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den konu ile alakalı açıklama gelmişti. Açıklamasında Anayasa Mahkemesi gerekçeli kararı açıklayınca Wikipedia açılacaktır.” ifadelerine yer veren Adalet Bakanı, gerekçeli karardan sonra Wikipedia’nın erişime açılacağını müjdelemişti.

Bugün ise ortaya çıkan yeni detaylarda ise Anayasa Mahkemesi’nin gerekçeli kararı ne zaman açıklayacağı ortaya çıktı. Hürriyet gazetesinden Abdülkadir Selvi’nin yazısında yasağın ne zaman kalkacağı ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Yazısında platformun ne zaman açılacağını gözler önüne seren Selvi, kararın büyük ölçüde tamamlandığını ve gerekçeli kararın 1 hafta 10 gün içerisinde yayınlanacağının altını çizdi.

Eğer Selvi tarafından ortaya atılan iddialar gerçekleşirse, Wikipedia önümüzdeki 10 gün içerisinde yeniden erişime açılabilir. Tabi, bu konuyla ilgili şimdilik resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtmekte yarar var.

Wikipedia ne zaman açılacak

 

Neden Kapatıldı? 

Bildiğiniz üzere Wikipedia, birçok konuda insanlara bilgi veren bir platform. Aynı zamanda özgür ansiklopedi olarak da bilinen platformda Türkiye hakkında yazılan bazı yazılarda terör örgüleri ile Türkiye’nin ilişkili olduğunu belirten cümleler yer alıyordu. Bu yazılardan dolayı söz konusu platforma girişler 29 Nisan 2017 tarihinden itibaren erişime engellenmişti.

İlginizi Çekebilir: Öldükten Sonra Sosyal Medya Hesaplarımıza Ne Olacak?

Daha Fazlası Editör

Google Stadia Destekleyen Telefonlar Açıklandı

Made By Google 2019 etkinliğinde Pixel 4 modellerini lanse eden Google, aynı...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir