Windows 7 İçin Yolun Sonu Geldi!

Windows 7

Microsoft’un bir döneme damgasını vurmuş olan işletim sistemi Windows 7 için yolun sonu geldi. Microsoft, artık bugünden sonra Windows 7 işletim sistemi için artık güvenlik güncellemesi yayınlamayacak.

Windows 7  Desteği İçin Son Gün!

Bildiğiniz üzere Microsoft, daha öncelerde yapmış olduğu açıklamalarla Window 7 için son güncellemenin 14 Ocak 2020 tarihinde yayınlayacağını sık sık dile getirmişti.

Bugünden itibaren söz konusu işletim sistemi için 10 yıldır devam eden güncelleme desteğini sonlandıran Microsoft, yayınladığı son güncellemeyle beraber bir dönemi daha sonlandırdı. Peki, güncelleme desteğinin kesilmesi ne anlama geliyor? Gelin kısaca bundan bahsedelim.

Güncelleme Desteğinin Sonlandırılması Ne Anlama Geliyor?

Microsoft’un bugün itibariyle Windows 7 desteğini kesmesi işletim sisteminin tamamen kullanılamayacağı anlamına gelmiyor. Bu kısımda da hemen yukarıda da belirtiğimiz gibi Microsoft sadece söz konusu işletim sisteminde güncelleme desteğini çekiyor. Tabi güncelleme almayan işletim sistemi de bir takım riskleri de beraberinde getiriyor. Bu risklerden ilki ise bilgisayarınızın saldırılara açık olması olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Microsoft’ın müşteri hizmetleri de artık söz konusu işletim sistemi için güncelleme desteği sunmayacak. Bu da çoğu kullanıcı için sorun teşkil ediyor.

Bu kısımda Windows 7 kullanıcıları için bundan sonraki önerilen yol ise Windows 10 bulunan yeni bir cihaza geçmek. Ayrıca Windows 7’den Windows 10 işletim sistemine ücretsiz olarak geçmek için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Peki, siz yaşanana bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: USB Bellekten Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Daha Fazlası Editör

iOS 13 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

Bildiğiniz üzere iOS 13 güncellemesinin final sürümü yakın zaman içerisinde iPhone kullanıcıları...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir