Windows 7 Kullanım Oranı Şaşırtmaya Devam Ediyor

windows 7 işletim sistemi
windows 7 işletim sistemi

Bir süre önce artık güncelleme desteği getirilmeyeceğini duyuran işletim sisteminden, şaşırtan bir haber geldi. Windows 7 kullanım oranı beklentilerin dışında değişti. Microsoft‘un duyurduğu işletim sistemleri arasında en çok sevilen Windows 7, 2009‘da piyasaya sunulmuştu.

11 yıldır gözde olan işletim sistemi, kendisinden önce gelen Windows Vista‘yı da geride bırakarak kullanım sıralamasında her zaman birinciliğini korumuştu. Ancak Windows 10‘un duyurulmasından sonra kullanım oranları değişmişti.

Windows 7 Kullanım Oranı Beklentilerin Uzağında

Microsoft‘un en güncel olarak duyurduğu Windows 10, hala bazı kullanıcılar tarafından tercih edilmiyor. Bunun sebebi olarak da 7‘nin yüksek kullanım oranına sahip olduğu görülüyor. Çünkü Microsoft‘un desteği bitirmesine rağmen kullanıcılar, eski işletim sistemini hala kullanmaya devam ediyor.

Son belirlenen kullanım oranlarına göre, güncelleme desteğinin bitmesinin ardından, Windows 7 kullanım oranı sadece yüzde 1 oranında düştü. Güncellemenin devam ettiği dönemde 26.2 olan oran, şu anda 25.2 oranına gelmiş durumda. Böylelikle Windows 7 kullanıcılarının, daha yeni bir sistem için yükseltme yapmayı tercih etmediği belirlendi.

Ancak bu düşüşün ocak ve şubat aylarında olan veriler olduğu belirtildi. Bu nedenle düşüşün artması ve kullanım oranının azalması beklenenler arasında. Ancak insanların işletim sistemini çok sevdiğinden, Windows 10‘a geçiş yapmayacağı da göz önünde bulunduruluyor.

İlginizi Çekebilir: İşte Google’ın, Görsel Arama Sonuçları İçin Getirdiği Yeni Özelliği

Daha Fazlası Editör

Son Zamanlarda Tanıtılan En Farklı 5 Teknolojik Ürün

Teknolojinin gelişmesiyle ilginç ve faydalı teknolojik ürünler hayatımıza daha çok  girmekte. Bunların...
Devamını Oku

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir