Yıllardır Beklenen Yeni Half-Life Oyunu Yakında Duyurulabilir!

Yeni Half-Life oyunu

Oyunseverler tarafından yıllardır özlemi çekilen yeni Half-Life oyunu, son paylaşılan raporlara göre yakın zaman içerisinde duyurulabilir.

Yeni Half-Life Oyunu Ufukta Göründü!

Bir süredir çeşitli iddialar ile ara ara gündeme gelen yeni Half-Life oyunu ile ilgili bugün önemli bilgiler gün yüzüne çıktı. Paylaşılan bilgilere göre, oyun dünyasının ikonik yapımlarından biri olan Half-Life, VR oyun olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hatta, sızdırılan bir röportajda oyunun Half-Life Alyx adıyla piyasaya sürüleceği de açıkça belirtiliyor.

Bunun haricinde ortaya atılan diğer bir iddiaya göreyse Valve, bir süredir geliştirmekte olduğu yeni VR oyununun tanıtımını Aralık ayında gerçekleştirecek olan  2019 The Game Awards etkinliğinde duyuracak. Daha sonrasında ise Valve, merakla beklenen oyunu Mart 2020’de piyasaya sürecek.

Yeni oyun ile ilgili iddiayı paylaşan kişi, ayrıca Geoff Keighley ile Valve’ın iki çalışanı arasındaki röportajdan bir bölümü ortaya çıkardı. Bu kısımda paylaşılan bilgileri göz önünde bulunduracak olursak, iddia gerçek gibi duruyor.

Sızdırılan röportaja göre Valve yakın zamna içerisisinde şimdilik fare ve klavyeyle oynanabilen bir nişancı oyunu geliştirmediklerini ifade ediyor. Bunun yerine son VR odaklı bir oyun geliştirdiklerini de belirten yetkililer, bu kısımda oyuncuları bambaşka bir Half-Life deneyiminin beklediğinin de altını çiziyor.

Röportajda aynı zamanda oyunun oynanış mekanikleriyle ilgili bir ipuçları da paylaşılıyor. Bu kısımda oyuncuları bambaşka bir deneyimin beklediğine dikkat çeken yapımcılar, oyunun oldukça eğlenceli olduğuna da dikkat çekiyorlar. Hatta, bu kısımda karşımıza çıkan bir yaratıktan kaçarken silahın şarjörünü düşürebileceğiz. Bunun gibi detaylarda oyuna ayrı bir hava ve heyecan katıyor.

Tabii, şimdilik sızdırılan bu bilgiler ilgili Valve cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, yapımcı firmaya yakın birçok kaynak bu bilgileri doğruladığını da belirtmekte yarar var.

İlginizi Çekebilir: Google Stadia Uygulaması Play Store’da Yayınlandı

Daha Fazlası Editör

Batmaktan Kurtulan 5 Donanım Şirketi ve Kurtarıcı Ürünleri

Bir dönem batmanın eşiğinde olan fakat günümüzde dev bir marka haline gelmiş...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir