Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Yerli otomobil tanıtım tarihi

Yerli otomobil tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı. Buna göre uzunca bir süredir geliştirilmekte olan yerli otomobil önümüzdeki günlerde ilk kez görücü karşısına çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Silahlı Drone

Yerli Otomobil Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Bildiğiniz üzere daha önceden yapılan açıklamayla beraber yerli otomobil tanıtım tarihi 14 Aralık 2019 olarak kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan‘ın yoğun ajandası nedeniyle bahsi geçen otomobilin tanıtım tarihi daha ileri bir tarihe ertelenmişti.

Tüm herkes yerli otomobil için açıklanacak olan yeni tarihe odaklanmışken, merakla beklenen otomobilin tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı. Buna göre uzunca bir süredir merak edilen yerli otomobilin tanıtım tarihi 27 Aralık 2019 olarak karşımıza çıkıyor.

Gebze’de tanıtılacağı açıklanan araç için heyecanın dozunun bir tık daha artığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Tanıtımına yaklaşık olarak 1 hafta kadar bir süre kalan yerli ve milli otomobilin tasarımı ve özellikleriyle ön plana çıkması bekleniyor.

Hatırlarsanız, daha önceden paylaşılan haberler ile beraber Türkiye’nin yerli otomobilinin elektrikli bir SUV olacağı netlik kazanmıştı. Kısa bir süre önceyse otomobilin tasarımında İtalyanların imzası olduğu ortaya çıkmıştı. Buna göre yerli otomobilin tasarımını Peugeot, Ferrari, Alfa Romeo ve Maserati gibi önemli markalarda imzası bulunan Pininfarina, yerli otomobilimiz üzerinde de hünerlerini sergileyecek.

Bunun haricinde elektrikli aracın evdeki normal bir priz ile 10 saatte şarj olabileceği de iddia ediliyor. Aynı zamanda araçta DC şarj ünitesinin kullanılması durumunda ise bu sürenin 30 dakikaya kadar ineceği de tahmin ediliyor.

Sahip olduğu donanım özelliklerin haricinde Türkiye’nin yerli otomobilinde akıllı bir asistana da yer verilmesi bekleniyor. Bu sayede akıllı cihazlarla da bağlantı kurabilecek olan otomobilin bu konuda kullanıcılara farklı bir deneyim sunacağı düşünülüyor.

Şimdilik yerli otomobil fiyatı ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, yapılan tahminlere göre otomobilin 150 bin TL ila 200 bin TL gibi bir fiyatta satışa sunulacağı ön görülüyor. Tabi araç ile ilgili en net bilgileri 27 Aralık günü öğreneceğimizi de belirmekte yarar var.

Daha Fazlası Editör

Windows 10 Yüklü Cihaz Sayısı 900 Milyonu Aştı

Windows 10 yüklü cihaz sayısı açıklandı. İlk olarak 2015 yılında kullanıma sunulan...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir