Yerli Otomobilin Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu!

Yerli Otomobil ön sipariş fiyatı

27 Aralık 2019 günü Gebze’de düzenlenen lansman ile beraber resmi olarak tanıtılan yerli otomobilin ön sipariş fiyatı belli oldu. Peki, yerli otomobil ön sipariş fiyatı ile bizlere neler sunuyor? İşte cevabı!

Yerli Otomobil Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu!

Beş büyük şirket tarafından oluşturulan bir konsorsiyum olan Türkiye’nin Ootmobili Girişim Grubu tarafından geliştirilen yüzde 100 elektrikli yerli otomobil, gündemde kalmaya devam ediyor. Beledilyelerden sivil toplum kuruluşlarına, komu kurumlarından spor kulüplerine kadar pek çok kurum ve kuruluş, araca talip olduklarını açıkladı. Son paylaşılan raporlara göreyse Türkiye’nin otomobili için talebin şimdiden 120 bini aştığı söyleniyor.

Tasarımı kadar sahip olduğu teknolojik özelliklerle de dikkat çeken yerli otomobil için ön sipariş süreci resmen başlıyor. Bugün ortaya çıkan bilgilere göreyse, bu süreç tek elden yönetilecek ve koordinasyonu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sağlayacak.  Bu çalışmayla beraber yerli otomobilin kaç kişi tarafından satın alınmak istendiği de ortaya çıkacak.

Webtekno tarafından paylaşılan habere göre, bahsi geçen hesabın fabrika kurulduktan sonra oluşturulacağını görmekteyiz. TOBB bünyesinde toplanacak ön ödeme paralarının, fabrika için gerekli olan yatırımın bir kısmını karşılaması bekleniyor. Bu kısımda ise ön ödeme miktarının 30-40 bin lira arasında olması tahmin ediliyor.

Ortaya çıkan haberler üzerine bir takım açıklamalarda bulunan  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BTSO) ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, Anadolu’nun dört bir tarafından gelecek alım taleplerinin yerli otomobilin üretim sürecine destek olacağını belirtti. “Bu kampanya, tabandan gelen taleplerle öne alındı. Fabrikaya en büyük destek bu kampanya olacak” diyen Burkay, şu anda neredeyse yıllık üretim rakamı olan 175 bin adet kadar talep olduğunu aktardı.

Peki0 siz yerli otomobil ön sipariş fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobil Tanıtıldı! İşte Tüm Özellikleri

Daha Fazlası Editör

İnternet Kullanıcıları Youtube’un Denetlenmesini İstiyor

Türkiye’deki internet kullanıcıları, internetin en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube’un denetlenmesini...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir